Koronavirüs (COVID-19) Bilgilendirmesi

11.03.2020

   Değerli Velimiz,

                Resmi açıklamalara göre Koronavirüs(Covid-19) salgını maalesef ülkemizde de cereyan etmiştir. Olası bu durumu daha öncesinde öngörerek, öğrencileri bilinçlendirme faaliyetlerine başlamış, hijyen konusundaki hassasiyetimizi üst seviyeye çıkarmış ve toplu yapılacak tüm sosyal faaliyet, toplantı, oturum, gezi, seminer ve eğitimlerimizi mevcut duruma göre yeniden planlamıştık.

               Tedbir amaçlı okul binaları geçici olarak kapatılarak örgün eğitime ara verilme durumu söz konusu olabilir.Bu durum kesinlik kazanmamış olmakla birlikte kurum olarak tüm hazırlıkları başlatmış bulunmaktayız. Olası bir durumda öğrencilerimizin derslerini online eğitim ile takip etmeleri mümkün olacaktır.

 Ayrıca okul binamız dezenfekte edilmektedir. Başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm personellerimize salgın hastalıklara karşı eğitimler düzenlenmiştir. Özellikle sınav maratonunun son evresinde olan 12. Sınıflarımız olmak üzere tüm öğrencilerimizin psikolojik olarak bu durumdan zarar görmemesi adına rehberlik çalışmaları yapılmaktadır.

               Her ne kadar ciddi bir konu olsa da bu süreci kontrollü şekilde atlatmak için sağduyulu hareket etmekte fayda vardır. Özellikle bu süreçte sizler de öğrencimizi yakından takip ederek, toplu etkinliklere katılmasına sınırlama getirmeli ve her hangi bir sağlık şüphesi gördüğünüzde okul idaresi ile iletişime geçerek karşılıklı önlem alınmasını sağlamalısınız.

 Dolayısıyla Fen Bilimleri Anadolu Lisesi olarak kurumumuz bünyesindeki tüm öğrenci ve personellerimizin korunması adına gerekli tüm çalışmaların bir süredir yapılıyor olduğunu, yapılmaya devam edeceğini bildirir, sağlıklı günler dileriz.

 

NOT: Bilgilendirme dökümanı için lütfen tıklayınız.

 

                                                                                                           Saygılarımızla,

                                                                                                Fen Bilimleri Anadolu Lisesi

                                                                                                           02163130012

                                                                                                        Hatboyu,ŞERİFALİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir