2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ ONLİNE EĞİTİM BİLGİLENDİRME METNİ

                Değerli Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz;

         Koronavirüs pandemisi nedeniyle içinde bulunduğumuz yeni normalleşme sürecinin bizlere öğrettiği yeni gerçeklik ve kazandırdığı en büyük sorumluluk, her an yeni açıklama ve kararlarla karşılaşabileceğimiz ve tüm ihtimallere göre hazırlıklı olma gerekliliği olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı ve Pandemi Bilim Kurulu tavsiye kararları uyarınca, TELAFİ eğitimi ve sonrası yeni dönem yüz yüze eğitimin başlama tarihi ve şekli ile ilgili yeni açıklamalar yapmıştır. Virüs yayılımı ve vaka sayıları daha önce alınmış kararların revize edilmesini gerektirmiş ve bizim de daha öncesinde tüm hazırlıklarını en iyi seviyede yapmış olduğumuz,17 Ağustos yüz yüze Telafi ve YKS programımızı, aynı tarih ancak uzaktan eğitimle başlama planlamasına zorunlu yöneltmiştir. Bu ihtimali de öncesinde düşünerek Fen Bilimleri Anadolu lisesi olarak online eğitim planlamamızı biz çok öncesinde yapmıştık. Teknik alt yapı ve donanımının büyük bir titizlikle hazırlandığı online eğitimlerimize, en üst seviyede pandemi hijyen koşullarında, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıklarının standartlarının da ötesinde, sosyal mesafe kurallarınca seyreltilmiş sınıf sayı ve hibrit eğitim modelimiz ile yapacağımız ve öğrencilerimize kavuşacağımız tarihe kadar devam edeceğiz.

            Rehberlik çalışmaları ( online konsantrasyonun arttırılması, zaman yönetimi, ders çalışma-ödev yapma alışkanlığı kazandırma, uzaktan sosyalleşme vb. ), ölçme – değerlendirme geri dönüt öğretmen paylaşımı, online deneme ve süreç değerlendirme veli toplantılarının da olduğu uzaktan eğitim programımıza, 17 Ağustos günü 12. Sınıflarımız ile başlıyoruz. Ders programı içeriği ve eğitim detayları sizlerle süreç içerisinde paylaşılacaktır.

Diğer sınıflarımız; 11. Sınıflar : 24 Ağustos, 10. Sınıflar : 31 Ağustos ve 9. Sınıflar : 7 Eylül

            Yıl içerisinde kullanılacak eğitim materyalleri ( ders kitapları, yayınlar ) öğrencimizin yüz yüze eğitimden önce paylaşılacağı gibi, software ortamda da uygun içeriklerle öğrencilerimizle zaman zaman paylaşımlarda bulunulacaktır.

   FEN BİLİMLERİ ANADOLU LİSESİ olarak bu süreçte;
Öğrencilerimiz evde olsalar da eğitimlerinin aksamaması için her zaman olduğu gibi kurumumuz açık olacak, idari kadromuz görevinin başında, öğretmenlerimiz ise gerektiğinde online ya da mobil olarak öğrencilerimize destek olacaklardır.

  • Sizlere iletilen program çerçevesinde online derslerimiz devam edecektir. Öğretmenlerimiz zoom programı ile derslerini 40 dk ders anlatımı şeklinde gerçekleştireceklerdir.
  • Tüm sınıflar için kurduğumuz whatsapp grupları ile sizler ve  öğrencilerimiz eğitim konularında bilgilendirilmeye, verdiğimiz soru, konu, hedefler ve ödevler üzerinden öğretmenlerimiz öğrencilerini takip etmeye devam edecektir.

  • Öğrencilerimiz çözemedikleri soruları whatsapp üzerinden öğretmenlerimize ileterek çözümlerini yaptırabilecektir.

  • Gerektiğinde Rehber ve Sınıf öğretmenlerimiz, öğrencileri ile online  ya da mobil olarak birebir görüşerek gerekli desteği ve danışmanlığı sağlayacaktır.

  •  Sitemiz üzerinden online denemeler yüklenmeye devam edilecektir.

OKUL YÖNETİMİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir